Κωσταράζι: Πρώτη νίκη για τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου

Με τον αγώνα Νεστορίου - Κωσταραζίου άνοιξε σήμερα η αυλαία της 2ης Αγωνιστικής για την Β' Κατηγορία της ΕΠΣ Καστοριάς.

Ο τυπικά φιλοξενούμενος στο γήπεδό του ΠΑΟΚ Κωσταραζίου πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 4-3 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στην εξέλιξή του.

Ο Νέστωρ Νεστορίου προηγήθηκε στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Έπειτα, το Κωσταράζι όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1 υπέρ του, ωστόσο οι παίκτες του Νεστορίου δεν το έβαλαν κάτω και έφεραν και πάλι στα ίσια (3-3). Όμως, λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, το Κωσταράζι πέτυχε το νικητήριο γκολ.

Ο Νέστωρ Νεστορίου διαμαρτυρήθηκε κατά τη διάρκεια, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα για ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ.