ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ: Για έκτη χρονιά διοργανώνει στο γήπεδο του Κωσταραζίου τουρνουά ποδοσφαίρου 6x6

Για έκτη χρονιά ο Α.Γ.Σ. ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ διοργανώνει στο γήπεδο του Κωσταραζίου τουρνουά ποδοσφαίρου 6x6.

Έναρξη Σάββατο 20 Ιουνίου.

Πρόγραμμα Αγώνων

Για να δείτε το Πρόγραμμα Αγώνων του τουρνουά

κάντε κλικ στην παρακάτω φωτογραφία

Κανόνες παιχνιδιού

1. Διάρκεια ημιχρόνων 25', Διάλειμμα 5'.
  2. Ο τερματοφύλακας δεν επιτρέπεται να πετάξει με τα χέρια την μπάλα πάνω από το κέντρο του γηπέδου.
  3. Η επαναφορά από άουτ γίνεται από τον τερματοφύλακα με τα πόδια, εντός της περιοχής του.
  4. Η επαναφορά από πλάγιο άουτ γίνεται με τα πόδια και με κοντινή πάσα μέχρι 3 μέτρων περίπου, χωρίς πίεση από αντίπαλο. Σε αντικανονική επαναφορά θα δίνεται αλλαγή.
  5. Απαγορεύεται το τάκλιν και γενικά μαρκάρισμα με πτώση του κορμού χαμηλά. Κάθε τέτοιο μαρκάρισμα τιμωρείται με φάουλ και δίλεπτη αποβολή. Αν ο ίδιος παίχτης επαναλάβει τέτοιο μαρκάρισμα αποβάλλεται για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.
  6. Διαμαρτυρία προς το διαιτητή και εν γένει αντιαθλητική συμπεριφορά ακόμα και λεκτική είτε σε αντίπαλο είτε σε συμπαίχτη τιμωρείται με δίλεπτη αποβολή επίσης. Σε επανάληψη ακολουθεί οριστική αποβολή.
  7. Σε περίπτωση ισοπαλίας στα νοκ-άουτ παιχνίδια ακολουθεί 5λεπτη παράταση. Αν υπάρχει εκ νέου ισοπαλία ακολουθεί διαδικασία πέναλτι.

Στο Γήπεδο του Κωσταραζίου θα λειτουργεί καντίνα.